אמנת השירות

המכון

מכון למען ילמדו הינו מכון חב"די ראשון ויחיד מסוגו ללימודי הלכה, אשר פיתח שיטת לימוד חדשנית להעברת חומר הלכתי סבוך בצורה קלילה, באופן המאפשר גם לאברכים נשואים, אנשי עסקים ושלוחים אשר אינם פנויים ללימוד במתכונת מלאה לקבל תעודת סמיכה. החומר ערוך בצורה ייחודית, מלווה במצגות, ואולם לימודים חדשני עם אביזרי טכנולוגיה מתקדמת. המכון מקיים מספר מסלולי לימוד, הבולט שביניהם הינו מסלול ראשוני להכנת שלוחים למבחני הרבנות הראשית – היכל שלמה, על מנת שיכולו לממש את השפעתם בשליחות ביתר שאת.

מרכז משרדי המכון פועל בתל אביב ברחוב טאגור 32, במקום נמצאים המשרדים הראשיים של המכון, וכיתת הלימוד החדשנית המרכזית, אליה מגיעים מכל רחבי הארץ בכל ימות השבוע.

למכון סניפים וכיתות לימוד בכל רחבי הארץ.

ההקמה

המכון הוקם בתשע"ה על ידי הרב ישראל מעל בעל וותק רב בלימוד הלכה בכלל וסמיכה בפרט, אשר גם כתב את החיבור הפופולארי 'סיכומים וביאורים' על החומר של "סמיכה" המסכם בצורה תמציתית את החומר הנצרך למבחני הסמיכה, ללא ספק ניתן להעיד שבחמשת השנים האחרונות מאז צאת החיבור לאור, אין כמעט בחור הניגש למבחני ה"סמיכה" ללא חיבור זה.

בתשע"ו בטקס השקה מפואר חונך מרכז לימודים חדיש משופץ ומאובזר בשכונת רמת אביב, בהשתתפות רבני חב"ד המלווים את המכון מתחילתו, הרב יוחנן גוראריה, הרב שלמה הלפרן, הרב דב טברדוביץ', הרב חיים קיז'נר, הרב שלמה יצחק פרנק, הרב אברהם הרוניין, הרב משה קורנווייץ והרב יוסף גינזבורג שהינו גם מחברי הנהלת המכון.

בכינוס השלוחים העולמי של תשע"ז השיק המכון מסלול חדש ומהפכני אשר מטרתו להפוך שלוחים צעירים לרבנים עם תעודות כרצון הרבי מלך המשיח, לצורך כך הצטרף למכון הרב עדאל קידר, מחבר שו"ת היכל שלמה, אשר מלווה את הלימודים ואת ההכנה למבחנים הסופיים, הקורס מועבר בכיתה חדשנית במרכז המכון, באמצעות חומר ערוך עבור הכנה למבחני הרבנות, ומתוך שימוש בשיטת פרזנטציה – מצגות וטבלאות ממחושבות.

המסלולים שלנו

המכון מקיים שלושה מסלולי לימוד עיקריים:

סמיכה חב"ד – סמיכה רגילה בהלכות איסור והיתר מתוך חלק יורה דעה שבשולחן ערוך, אשר ע"פ הוראת הרבי חובה על כל בחור לפני החתונה ללמוד, הקורס כולל לימוד הלכות "בשר בחלב", "מליחה", ו"תערובות", מסלול המוגש על ידי הרב ישראל מעל ראש המכון.

היכל שלמה – מסלול המיועד בעיקרו לשלוחים, הקורס בנוי עבור אברכים העוסקים בשליחות רוב שעות היום והשבוע ואין בידם את הפנאי ללמוד בכולל במסגרת מלאה את כל החומר למבחני הרבנות הראשית – היכל שלמה, בקורס הזה המלווה ע"י הרב עדאל קידר מתמקדים בהכנת התלמיד למבחן ומאמנים על הבנת וסיכום נכון בחומר, וכן לכתיבה קולעת למבחני הרבנות הראשית – היכל שלמה.

הלכות שבת – מסלול במתכונת יותר בסיסית ופשוטה המיועדת גם למקורבים, בה נלמדת בצורה יסודית הלכות שבת הלכה למעשה על פי פסקי אדמו"ר הזקן, מתוך חומר מיוחד המבוסס במילואו על השלחן ערוך אדמו"ר הזקן, החומר נכתב על ידי המכון ברמה גבוהה, ומועבר באמצעות עזרים טכנולוגים חדשניים.

החזון שלנו

ליישם ולקיים את הוראת הרבי ב"מבצע תורה" בכלל, ולימוד "סמיכה" בפרט, המטרה היא שכל אנ"ש ברחבי הארץ יוכלו לשבת בכיתות המכון הפזורים בקרב קהילות אנ"ש, ולשקוד על התורה מתוך חויה וסיפוק מלא.

המכון ממשיך ומפתח מסלולים וקורסים חדשים במקצעוות תורניים נוספים, ובהוצאה לאור של ספרי הלכה ייחודיים.