כפר חב"ד על המפה: מרכז למען ילמדו נפתח בכפר חב"ד‎

בליל שישי האחרון נפתח מרכז הלימודים של מכון 'למען ילמדו' בכפר חב"ד. בערב השתתפו המד"א הרב מאיר אשכנזי, רבני המכון וכן תלמידים בוגרי הקורסים. בכיתה החדשה ילמדו מגוון קורסים: סמיכה חב"ד, הלכות שבת וכן את מסלול 'היכל שלמה' הייחודי של המכון. כל התכניות מועברות באמצעות שיטת הלימוד המהפכנית של המכון הכוללת שימוש במגוון אמצעים טכנולוגיים.

תלמידי כפר חב"ד יצטרפו ללמעלה מ-400 אברכים ובעלי בתים ברחבי הארץ המשתתפים בשלל התכניות של מכון למען ילמדו.

את הערב הנחה בכשרון רב הרב אלישע קצבי משלוחי הרבי לרמת אביב שהזמין את חבר הנהלת המכון רב קהילת חב"ד ברמת אביב ושליח הרבי הרב חיים יוסף גינזבורג. הרב גינזבורג  דיבר על מעלת לימוד ההלכה, על אופן הלימוד ובכך שלימוד ההלכה משנה את כל הבית כולו ומזרז את הגאולה.

מרא דאתרא דכפר חב"ד הרב אשכנזי דיבר על החשיבות של קביעות עיתים בלימוד ההלכה  ועל צורת הלימוד הנפלאה והמוחשית של מכון למען ילמדו. הרב אשכנזי ציין שפתיחת מרכז הלימודים מהווה בשורה של ממש לתושבי הכפר וקרא לתושבים להצטרף ללימוד .

הרב יצחק ורדי ממובלי המרצים של מכון למען ילמדו במסלול "היכל שלמה" סיפר על העבודה הרבה של צוות המכון מאחורי הקלעים ועל תהליך עיבוד החומרים עד להנגשתו לתלמידים בצורה קלה, פשוטה ומרתקת.

הרב עמי פייקובסקי בוגר המחזור הראשון של תכנית "סמיכה חב"ד" שיתף את הקהל בסיפורו האישי  וחשף עד כמה הלימוד עזר וסייע לו בשליחותו היחודית בקרב אוהדי ושחקני הספורט בארץ. הרב פייקובסקי הודה באופן אישי לרב זוהר יהושע-  מנהל מכון למען ילמדו על כך שתמך ועזר לו במשך הלימודים עד שלב הבחינות ובכלל על תרומתו הרבה בניהול המכון והתפתחותו.

בשלב זה הוקרן על המסכים וידאו מיוחד בהפקת צוות המכון המתעד את שלבי ההתפתחותו של המכון בצירוף ברכות והסכמות מרבני חב"ד בארה"ק.

הרב מענדי לרנר משלוחי הרבי לראשון לציון ובוגר קורס "חופה וקידושין"  של המכון גילה לקהל את בשליחות של מנהלי המכון והדאגה שכל תלמיד ילמד ויעבור את הבחינות.  הרב לרנר לא חסך בשבחים על המכון ועל התחושה שכל הקורס בנוי ומושקע ברמה הכי גבוהה שיש.

ולסיום דיבר יו"ר המכון הרב ישראל מעל ששיתף את המשתתפים בהצלחות ובהישגים של תלמידי המכון בכל הארץ. הרב מעל סיפר לקהל כמה סיפורים אישיים של תלמידי המכון המעידים עד כמה הלימוד תרם ועזר להם בשליחות ובחינוך הילדים.

נותרו מקומות אחרונים לפרטים והרשמה 050-770-0956

 

          

השאר תגובה