בית מלא ספרים!

החל מעתה ניתן להשיג אצלנו ספרים נגלה וחסידות במחירים הזולים בשוק בהתחייבות

חדש! תעודת רב בית כנסת!

לראשונה רבני חב"ד יסמיכו רבני בתי כנסיות

עונת הרישום בנחל'ה החלה!

נפתח הרישום למגוון מסלולי ההסמכה בנחל'ה

הלכות שבת – הלכה למעשה ע"פ אדמו"ר הזקן


הלכות שבת – הלכה למעשה ע"פ אדמו"ר הזקן

הלכות שבת – הלכה למעשה ע"פ אדמו"ר הזקן

לימוד יסודי ובסיסי בהלכות שבת- הלכה למעשה, בשיטת מכון למען ילמדו לקבלת תעודה מרבני חב"ד

הרב חיים קיז'נר והרב עדאל קידר

המטרה והחידוש

בזמננו לימוד הלכות שבת הוא מהדברים היותר מורכבים וערטילאיים, כאשר עד עתה אין בנמצא תכנית מסודרת להנגשת לימוד ההלכות בסגנון המקל על הלומדים להבין את המושגים והדינים, וכפי שכותב אדמו"ר הזקן בתניא שחובה להקדיש זמן ללימוד הלכות שבת בעיון, כי בנקל ניתן להכשל ח"ו ואפילו בדברי סופרים, החמורים מדברי תורה.
חסרון זה בלימוד, נמצא בקרב כל השכבות, החל מתלמודי תורה, ישיבות, תיכונים, כוללים, וכן אנשי עמל, עקרות בית, ובעלי תשובה.
בעידן הטכנולוגי של זמננו, שיטות הלימוד הולכות ומתפתחות, מכון למען ילמדו שם כמטרה לפתח ושכלל את לימוד הלכות שבת על ידי בניית מערך לימוד ברמה גבוהה ומושקעת על מנת שיהיה שווה לכל נפש ממש.

קהל היעד

מסלול זה הינו חובה לכל אחד ואחד הרוצה לשמור שבת כהלכתו, ומומלץ בחום על ידי רבני קהילות חב"ד, החומר ערוך בצורה עיונית ויסודית אך מותאמת ומיועדת לכל אחד ואחד.

תיאור התכנית

שיטת הלימוד: הוא לא על פי הסדר בשולחן ערוך, כי אם בסדר המלאכות והנושאים, מתוך כל סימני וסעיפי השולחן ערוך הפזורים. החומר נכתב על ידי הרב עדאל קידר והרב ישראל מעל, ומוגה על ידי הרב חיים קיז'נר דיין ומו"צ קהילת חב"ד עמנואל.
זמן הלימוד: 10 חודשי לימוד מלאים עד למבחן המקיף אצל רבני חב"ד. לימוד שבועי למשך שעתיים ע"י מרצה מכושר עם ניסיון וותק בחומר הנלמד ובעל תעודת מורה הוראה ויכול פסיקה בשאלות העולות תוך כדי הלימוד.
המארז האישי: א) חיבור עיוני מיוחד שנכתב ע"י רבני המכון, הכולל כללי ויסודות ההלכה, וסיכום מקיף של כל ההשלכות הפרקטיות. ב) חוברת עבודה הכולל טבלאות סיכום, שאלות חזרה, ומשימות לעבודה אישית. ג) משחקי לימוד. ד) הקלטת\הסרטת כל השיעורים ושליחתם לתלמיד מידי שבוע לאחר השיעור.

הרישום לקורס

נכון לחורף תשע"ז המכון מתפעל כמה כיתות במרכז הארץ במסלול הלכות שבת, ולקראת קיץ תשע"ז עקב הביקוש ההולך וגובר המכון יוצא בקמפיין ארצי לפתיחת כיתות נוספות בסניפים השונים של המכון.
תשלום: מחיר הקורס הוא 4,800 ש"ח עם אפשרות לפריסה נוחה ל-10 תשלומים.