הגר”ש עמאר בקריאה נרגשת: “לימוד ההלכה כדי להיות ‘רב בביתו’ – דבר גדול מאוד”

הראשון לציון הרב שלמה-משה עמאר קיבל בלשכתו בלבביות את ראשי מכון “למען ילמדו” וקרא לציבור להצטרף למיזם “רב בביתו” שתיקן כ”ק אדמו”ר מליובאוויטש בדיוק לפני 70 שנה, בכ”ד טבת תשי”ב לרגל יום ההילולא של מייסד חסידות חב”ד רבי שניאור זלמן בעל התניא ושולחן ערוך הרב * “יש לעודד ולחזק על כך”

ראשי מכון הלימוד “למען ילמדו” הרב ישראל מעל והרב משה פיזם התקבלו השבוע בלשכתו של הראשון-לציון מרן הגרש”מ עמאר וקיבלו את ברכתו. השניים הציגו לרב את הספר החדש ‘הלכות איסור והיתר עם פסקי אדמו”ר הזקן’ שיצא לאור מטעם המכון וקיבלו את ברכתו.

הראשון-לציון אמר: “ידועים דברי כ”ק האדמו”ר מחב”ד שתמיד ראה למרחקים והקדים רפואה למכה. בתחילת נשיאותו הוא דרש וקרא לציבור ללמוד הלכות תערובות, בשר וחלב ומליחה בשביל הבית וקרא לזה בשם ‘רב בביתו’. אין הכוונה שכל אדם יהיה רבן של כל בני הגולה ויתחיל לפסוק, אלא זה נחוץ כדי לדעת מה לשאול. אם אדם לומד ומעניין טוב הוא יודע מה לשאול ואיך לשאול. ב”ה יש קבוצה של אברכים שמחזקים את הלימוד הזה”, שיבח את אנשי המכון. לדברי הרב, ” יש כאלה עושים כמו קורסים בשביל לקבל הסמכה לרבנות, זה לא לעניין, כי רבנות זה לא מקצוע אלא צריך להשקיע עצמו עד שידע – אבל קורס של ‘רב לביתו’ זה לא להתפאר אלא כדי לחיות כיהודי בדרך תורה. זה דבר גדול מאוד ויש לעודד ולחזק את הדבר הזה”.

לאחרונה קיימו ראשי המכון – אשר מאפשר לימודי ‘רב בביתו’, לימודי הדרכת חתנים, סידור חופה וקידושין, שחיטה, השגחה ועוד – ביקורים ב”כותל המזרח” של יהדות ספרד. הם קיבלו בין היתר גם את ברכותיהם של מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז, בנש”ק הרב דוד אבוחצירא ועוד. חברי המכון נהנים מהדרכותיהם ומעידודם של הרבנים הגאונים – רבה של חולון הרב אליהו-יוחנן גור-אריה, רבה של קריית אתא הרב חיים-שלמה דיסקין, לצד רבה של נשר וחבר מועצת הרבנות הראשית הרב יצחק לוי ורבה של באר שבע הרב יהודה דרעי.

באיזה קורס אתה מתעניין?

באיזה קורס אתה מתעניין?

באיזה קורס אתה מתעניין?

ליעוץ אישי, השאר פרטים