בית המדרש

בשורה! רבני חב"ד ורבני פוע"ה במסלול מעשי בהלכות טהרה

החלה ההרשמה למסלול החדש "פוסקי טהרה" – מבית מכון "למען ילמדו", מיועד לשלוחים ואברכים המעונינים ללמוד את סוגיות ההלכה ביסודיות, להצליח במבחני הרבנות הראשית, ולקבל הכשרה מעשית, אהת ההכשרה המעשית יעשו התלמידים במסגרת קורס "שימוש" יחודי בליווי רבני חב"ד ובראשם הרב דב טברדוביץ, הרב שד"ב יהושע ליפש ורבנים נוספים, ומאת רבני מכון פוע"ה ובראשם הרב מנחם בורשטין יו"ר מכון פוע"ה. בוגרי המסלול יקבלו תעודת הוראה ממכון פוע"ה ומרבני חב"ד. לפרטים והרשמה לחץ כאן!

קרא עוד »

מבית המדרש: מה דין זוג שנישא בנישואים אזרחיים?

לצערנו הרב זוגות רבים של אחינו ב"י שאינם שומרים תומ"צ לעת עתה נישאים ב"נישואין אזרחיים" במדינות בחו"ל, ומנהלים את חייהם כזוג נשוי לכל דבר וענין. מה שהעלה שאלות רבות בפוסקים בדבר הגדרתם ההלכתית.
במאמר מיוחד מסכם הרב שמעון פרבר שי' – ראש כולל ומנהל המכון בפ"ת – את הגדרתם ההלכתית של זוג כזה, ואת ההשלכות המעשיות מכך. מרתק.

קרא עוד »

קורס סמיכה חב"ד חדש בנתניה ע"י הרב אריה לייב כהן

מחזור שלישי במספרו עם כ-20 אברכים פתחו בשעה טובה את שנת תש"פ עם קורס "רב בביתו – סמיכה חב"ד" בו ילמדו את הלכות איסור והיתר, את הקורס יעביר הרב אריה לייב כהן. השיעורים מתקיימים בבית חב"ד קרית נורדאו בניהולו של הרב יואב רובניסון מנהל מרכז למען ילמדו בנתניה.

קרא עוד »

בקריות בחרו בתורה ביום הבחירות

מרכז 'נפש חיה' בשיתוף מכון למען ילמדו פתחו לקהל הרחב 2 כיתות לימוד בו זמנית: בנושאי חופה וקידושין עם הר' בצלאל וילשאנסקי ואיסור והיתר עם הרב שמואל גולדפרב.

קרא עוד »